Wzory umów kupna-sprzedaży

Obrót materiałem hodowlanym powinien mieć charakter bezpiecznej transakcji zarówno dla kupującego jak i sprzedawcy. Dlatego PZHiPTCh „POLSUS” proponuje zawieranie umów kupna-sprzedaży świń hodowlanych.

Umowa zawiera dane kontaktowe kupującego i sprzedającego, informacje o świniach (ilość, rasa, płeć, wiek, masa ciała), szczegóły budowy anatomicznej, m.in. ilość i budowę sutków. Ponadto określa wymogi weterynaryjne, cenę i warunki płatności oraz warunki dostawy świń. Bardzo ważnym punktem umowy są procedury ewentualnej reklamacji.

Niezwykle istotną rzeczą jest identyfikacja każdego zwierzęcia, które jest trwale oznakowane numerem widocznym na kolczyku lub tatuażu. Indywidualny numer świni znajduje się na świadectwie hodowlanym wystawionym przez PZHiPTCh „POLSUS” (wzory świadectw hodowlanych). Dokument ten jest niezbędny przy sprzedaży świń hodowlanych i konieczny podczas transportu do nabywcy.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 DO POBRANIA

wzór umowy sprzedaży świń hodowlanych

Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej
„POLSUS"
ul. Ryżowa 90
02-495 Warszawa
tel. +48 22 723 08 06
fax. +48 22 723 00 83
e-mail: polsus@polsus.pl


Modernizacja strony internetowej www.polsus.pl z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015

 

Projekt i wykonanie CFTB.PL