Zaproszenia na targi i wystawy

 

XXI Pałuckie Targi Rolne i XV Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Żninie odbędą się w dniach 19-20 sierpnia 2017 r. w nowym miejscu: na terenie przyszłej inwestycji Grupy Arche przy ul. Janickiego. 

Pałuckie Targi Rolne to impreza organizowana od 1997 roku w Żninie. Gromadzi corocznie wystawców z całej Polski i ma za zadanie zaznajomienie rolników z powiatów: żnińskiego, mogileńskiego, wągrowieckiego, nakielskiego i inowrocławskiego z ofertą wystawców w branżach: maszyn i urządzeń, ogrodniczej i szkółkarskiej, pasz, nawozów i środków ochrony roślin, doradztwa i obsługi rolnictwa, materiałów budowlanych i branży spożywczej.

Pałuckie Targi Rolne odbywają się zawsze pod koniec sierpnia: w sobotę między godzinami 10.30 a 18.00, a w niedzielę - między 9.00 a 17.15. Do tej pory odbywały się na plaży nad Jeziorem Czaple w Żninie, a od tego roku maja nową lokalizację i odbywać się będą nad drugim żnińskim jeziorem - Jeziorem Dużym.

Targi organizuje Wydawnictwo Dominika Księskiego Wulkan z pomocą firm: Inter-Vax Danuty i Wacława Górnych, Biura Usług Reklamowych Olejnik oraz Zofii Kozłowskiej - rolnika z Januszkowa. We współpracę organizacyjną zaangażowani są także Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej „POLSUS”, Grupa Arche oraz Regionalne Stowarzyszenie Hodowców Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Drobnego Inwentarza.

Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych organizowana jest od roku 2003 - w tych samych terminach, co Pałuckie Targi Rolne i przez tych samych organizatorów, powiększonych o Starostwo Powiatowe w Żninie.

Na Pałuckiej Wystawie Zwierząt Hodowlanych wystawiana jest trzoda chlewna oraz króliki, drób, gołębie i inne drobne zwierzęta. Kwalifikację zwierząt na wystawę prowadzą związki hodowców, ocena dokonywana jest przez wyspecjalizowane komisje. Najlepsze i najładniejsze zwierzęta otrzymują tytuły czempionów, a ich właściciele i hodowcy dostają puchary.

Podczas targów jest także wręczany puchar publiczności oraz puchary dla firm, które prezentują najciekawszą ofertę w poszczególnych branżach.

Więcej informacji na stronie www.palukitv.pl. 

PROGRAM PAŁUCKI TARGÓW ROLNYCH

Sobota, 19 sierpnia 2017

10.30 - rozpoczęcie Targów

11.00 - uroczyste otwarcie Targów (przy bramie nad jeziorem)

15.00 - ogłoszenie championów Wystawy Drobnego Inwentarza

18.00 - zakończenie pierwszego dnia Targów

19.00 - rozdanie pucharów wystawcom (scena na placu targowym)

Niedziela, 20 sierpnia 2017

9.00 - początek drugiego dnia Targów

12.45 - rozdanie dyplomów uczestnictwa w Wystawie Drobnego Inwentarza

17.00 - wręczenie nagrody publiczności Pałuckich Targów Rolnych (scena na placu targowym)

17.15 - zakończenie Targów (scena na placu targowym)

Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej
„POLSUS"
ul. Ryżowa 90
02-495 Warszawa
tel. +48 22 723 08 06
fax. +48 22 723 00 83
e-mail: polsus@polsus.pl


Modernizacja strony internetowej www.polsus.pl z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015

 

Projekt i wykonanie CFTB.PL