W dniu 7 września 2021 roku we Dworze Mościbrody (woj. mazowieckie), odbędzie się impreza plenerowa pod nazwą „Rodzima rasa puławska - polska hodowla z tradycją”. Wydarzenie jest organizowane przez Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej „POLSUS”, dzieki środkom pozyskanym z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego. Głównym celem zadania jest przybliżenie 95-letniej historii pracy hodowlanej nad rasą puławską i wskazanie możliwości produkcji wieprzowiny oraz wyrobów na bazie tej rasy.

Wydarzenie objął patroatem honorowym Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda.

patronat

W trakcie spotkania odbędzie się seminarium poświęcone rasie puławskiej. Wybrani prelegenci to osoby na co dzień zajmujace się tematyką „puławiaka”. W trakcie swoich wykładów poruszą zagadnienienia związane z historią powstania świń rasy puławskiej, ich wynikami hodowlano-produkcyjnymi, walorami kulinarnymi oraz sposobami utrzymania świń w gospodarstwach rodzinnych, a także przykładami dobrej współpracy przy sprzedaży i z przetwórstwem. Głos zabiorą również hodowcy świń rasy puławskiej i opowiedzą o swoich doświadczeniach w tej dziedzinie.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w wystawie plakatowej „Rasa puławska – wczoraj i dziś”, konkursach tematycznych, degustacji wyrobów czy pokazach kulinarnych, na których zaprezentowane zostaną dania mięsne ze świń rasy puławskiej. Dla najmłodszych zorganizujemy animacje, zajęcia i konkursy z nagrodami. Na stoisku inforacyjnym PZHiPTCh „POLSUS” obecni będą pracownicy, udzielający informacji hodowlanych.

Specjalnie z tej okazji przygotowane zostało wydawnictwo okolicznościowe, upamiętniające rozwój hodowli świń rasy puławskiej na przestrzeni lat, a także ulotki informacyjne i banery. Powstała również strona interetowa www.pulawska.polsus.pl, na której znaleźć można wszystko, co warto wiedzieć o rasie puławskiej.

UWAGA! Ze względu na stan pandemii miejsce i termin mogą ulec zmianie. Prosimy o śledzenie informacji na stronie internetowej www.polsus.pl

 

Polish Pig Breeders and Producers Association
„POLSUS" 
ul. Ryżowa 90
02-495 Warsaw
phone. +48 22 723 08 06
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  

 

© All rights reserved - 2017
Design CFTB.PL

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it. Learn more

I understand