Oficjalne dane opublikowane przez filipińskie Ministerstwo Rolnictwa informują, że strefy objęte afrykańskim pomorem świń (ASF) zostały zmniejszone o 99%. Ponadto dzięki rządowemu wsparciu ruszyła odbudowa pogłowia trzody chlewnej, która ma trwać do 2023 r.

Wirus ASF jest obecnie odnotowywany w mniej niż 30 miejscowościach na Filipinach. Zgodnie z danymi przedstawionymi przez filipińskie Ministerstwo Rolnictwa, obszar objęty chorobą w ciągu dwóch ostatnich lat zmniejszył się o 99%. ASF jest obecnie potwierdzony w zaledwie 22 lokalizacjach, a liczba pozytywnych próbek w sierpniu była najniższa od ostatniego roku.

Dzięki finansowanemu przez rząd programowi hodowli trzody chlewnej oraz spadającej liczby infekcji, państwo to jest na dobrej drodze do odbudowy krajowej produkcji wieprzowiny.

Filipiny były siódmym co do wielkości eksporterem wieprzowiny na świecie, zanim lokalny rynek został dotknięty przez epidemie ASF i zmuszony do zwiększenia importu wieprzowiny, aby pokryć popyt na to mięso.

Ze względu na deficyt białka zwierzęcego na rynku filipińskim import mięsa wzrósł o 44,3% i osiągnął na koniec czerwca 581,8 tys. ton mięsa. Największy udział stanowi mięso wieprzowe (277,8 tys. ton), a następnie mięso bawole 27,2 tys. ton oraz mięso indycze 844 ton.

Ostatnie prognozy Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) dla filipińskiego rynku mięsa pokazują, że kraj ten zwiększy swój import wieprzowiny i może on do końca 2021 roku osiągnąć wynik 425 tys. ton.

W celu odbudowy pogłowia świń rząd Filipin uruchomił program o wartości 29,6 miliarda pesos (co daje około 586 mln dolarów), mający na celu zwiększenie lokalnej produkcji trzody chlewnej, z naciskiem na uzupełnianie hodowli świń, udzielanie pomocy finansowej hodowcom i wzmacnianie bezpieczeństwa biologicznego w celu kontrolowania rozprzestrzeniania się wirusa.

Źródło: www.euromeatnews.com 

Polish Pig Breeders and Producers Association
„POLSUS" 
ul. Ryżowa 90
02-495 Warsaw
phone. +48 22 723 08 06
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  

 

© All rights reserved - 2017
Design CFTB.PL

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it. Learn more

I understand