Covid-19 jest wciąż przyczyną dynamicznych zmian w globalnym łańcuchu dostaw wieprzowiny, znacząco wpływając zarówno na podaż, jak i popyt. Pandemia doprowadziła do wielu zmian w zarządzaniu łańcuchem dostaw i wzorcach konsumpcji.

Chociaż trudno jest przewidzieć przyszłość, jedno jest pewne - koszty nakładów nadal rosną. Stawki wysyłki, ceny energii i ceny zbóż paszowych, wraz z kosztami pracy, stanowią wyzwanie dla łańcuchów dostaw wieprzowiny.


,,..Globalny import i eksport wieprzowiny prawdopodobnie spadną od poziomu z 2021 r., głównie z powodu zmniejszenia chińskiego popytu na import produktów po ożywieniu lokalnej produkcji, która będzie rosła napędzana poprawą jakości loch. Słaby popyt ze strony Chin wywiera presję na spadek cen wieprzowiny w Europie, gdzie ASF rozprzestrzenia się komplikując handel. W USA zmniejszone dostawy wieprzowiny w pierwszej połowie roku mogą przyczynić się do poprawy cen i pomóc zrównoważyć rosnące koszty. Ceny pasz rosną również w Brazylii z powodu suszy…”

Źródło: rabobank.com

Link do całego artykułu

Polish Pig Breeders and Producers Association
„POLSUS" 
ul. Ryżowa 90
02-495 Warsaw
phone. +48 22 723 08 06
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  

 

© All rights reserved - 2017
Design CFTB.PL

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it. Learn more

I understand